Zákaznická linka: 736 678 574

Zákaznický email: info@hapamax.cz

O infrasauně

infra sauna

 Na regeneraci organismu se využívá terapeutický efekt infračerveného záření, což je vlastně vlnění s velmi nízkou frekvencí. Je to forma energie, která zahřívá tělesa přímo..procesem zvaným konverze..čili nedochází k zahřívání vzduchu, který je mezi tělesem a zářičem. V infrasauně se zahřívá nejdříve naše tělo, teprve potom se potíme, což je z několika pohledů velice prospěšné. Jako sekundární vzniká teplo sálavé, které ohřívá okolní vzduch.

Infrasauna je pouze prohřívací kabina. Provozní teplota infrasauny se pohybuje mezi 45-60oC a doba pobytu se doporučuje přibližně 25–45 min.

Energie proniká přímo do tkání těla. Díky šetrnému procesu prohřívání organismu při nižších teplotách jsou infrasauny akceptovatelné i pro osoby starší nebo pro ty, kteří mají zdravotní problém, např. s kardiovaskulárním systémem. Celkově je pobyt v infrasauně snesitelnější pro lidi, kteří klasické sauny nesnesou.

 

000026 ucinky infrasauny

V čem nám může infrasauna pomoci?
Infrasauna produkuje takzvané suché teplo, které působí blahodárně na naše pohybové ústrojí a klouby. Výrazně pomáhá při rekonvalescenci po těžkých úrazech a snižuje bolest při artróze. Při nižších teplotách lze infrasaunu využít kupříkladu k prohřátí před svalovým strečinkem, posilováním, běháním, při vyšších teplotách k relaxaci, otužování, očistě organismu a vyplavení nahromaděných škodlivin, čímž se zlepší kvalita pleti a kůže. Pravidelné rovnoměrné a hloubkové prohřívání tkání infračervenými paprsky navíc zvyšuje odolnost organismu proti infekcím. Dále je saunování v infrakabině vhodné pro posílení kardiovaskulárního a imunitního systému, stejně tak může pomoci snížit tělesnou hmotnost a odstranit celulitidu.

Rostoucí popularita saun pramení mimo jiné také z toho, že infračervené paprsky – na rozdíl od jiných typů záření včetně slunce – nepoškozují pleť a nezrychlují stárnutí jejích buněk.

Jak používat infrasaunu?
O pravidlech saunování v infrakabině se více dočtete ZDE.

Zpět na SAUNY

Practic - nejprodávanější typ zastřešení bazénu

Practic - nejprodávanější typ zastřešení bazénu

13. 1. 2021

Nové zastřešení PRACTIC umístěné na starší bazén - Dolní Studénky. I vám takové dodáme, stačí nás ko...

DREAM  - SPLNĚNÝ SEN

DREAM - SPLNĚNÝ SEN

18. 10. 2018

Realizace nízkého zastřešení DREAM..konstrukce se zalomenými profily, svislými stěnami a mírným oblo...

Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu

20. 4. 2017

Výhody zastřešení stručně a jasně na jednom místě Koupací sezóna se Vám prodlouží o několik měs...

Vyberte si svou saunu na míru

Vyberte si svou saunu na míru

7. 2. 2017

Saunu od nás můžete mít jakoukoliv..vyberte si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat..infra kabi...

Kontaktní informace

M: +420 736 678 574
T: +420 583 550 346

E: info@hapamax.cz

W: hapamax.cz

E: hamapax.cz/eshop

A: Hrabišín 251, 788 04 okr. Šumperk
P: Žerotínova 2838/64, 787 01 Šumperk

Kontaktní formulář