Zákaznická linka: 736 678 574

Zákaznický email: info@hapamax.cz

Stavební připravenost

1. Stavební jáma

Vlastní stavební jáma musí být vykopána větší, po obvodu bazénu nejméně o 400 mm. Pokud jde o bazén montovaný na místě, musí být výkop jámy pro bazén větší minimálně o 800 mm.

 

2. Dno bazénustavební připravenostjama b

Bazén je založen na 150 mm silné betonové desce z betonu BI, zpevněné vložením ocelové sítě SO 01 (pruty 4,00 mm po 150 mm v obou směrech). Případné nerovnosti terénu se dorovnávají štěrkopískovým podsypem. Povrch betonu musí být hladký, kletovaný. Mezi betonové dno a plastovou vanu se vkládá izolace podlahy - extrudovaný polystyren o síle 30 mm.

 

3. Stěny bazénu

Rovné části bazénu je nutné před započetím betonáže z vnitřní strany vypažit systémovým bedněním, aby se zabránilo deformaci stěn během betonáže. Toto bednění je třeba provést důkladně a je nutné dodržet kolmost stěn bednění vůči dnu bazénu. Poté se do bazénu napustí maximálně 200 mm vody a bazén je připraven k betonáži.

vypažení bazénuvypazeni a

Pokud je požadavek na tepelnou izolaci stěn bazénu, vkládá se tato mezi zeminu a beton, a to tak, aby mezi stěnou bazénu a tepelnou izolací byla betonová stěna minimálně 170 mm.

Pozor! V žádném případě není možné umístit tepelnou izolaci přímo na plastovou stěnu bazénu.

 

Po vložení extrudovaného polystyrenu na vnitřní stěnu montážní jámy vznikne mezera, která se poté vyplní betonem postupně a plynule kolem dokola po vrstvách max. 300 mm až po horní okraj. Během betonáže rovných stěn bazénu již není nutné dopouštět vodu do bazénu. Betonáž probíhá pouze proti vnitřnímu bednění bazénu. Při betonáži oválného bazénu je nutné obetonovat nejdříve rovné části bazénu podle výše uvedeného postupu. Po zavadnutí těchto rovných částí (cca 2 až 3 dny), je možné přistoupit k betonáži oblých stěn bazénu. Bazén se napustí vodou až po horní okraj a mezera mezi stěnou a polystyrenem se plynule vyplní betonem až po horní okraj. Přesný popis betonáže bazénu je pro každý tvar bazénu jiný, proto je nutná konzultace před započetím betonáže s odborným pracovníkem.

 

4. Vstupní schodištěschodiště

Dle přání bazény osazujeme buď plastovými schody nebo nerezovými schůdky. Vstupní schodiště je konstruováno jako samonosné, proto není potřeba podbetonovávat jednotlivé stupně. Je však nutné vytvořit betonovou podložku stejnou jako pod těleso bazénu (platí pouze pro vnější schodiště). Svislé stěny schodiště je nutné obetonovat stejně jako stěny bazénu, a to minimálně 170 mm silnou stěnou betonu. 

 

5. Propojení montážní jámy a strojovny nebo šachty

Pro propojení montážní jámy a strojovny je nutné připravit výkop nebo kanál pro uložení potrubí a elektrické instalace, a to o minimálních rozměrech: šířka 400 mm, hloubka 500 mm vyspádovaný směrem do bazénové jámy. Po uložení potrubí je nutné výkop zasypat jemným pískem. V žádném případě se nesmí výkop vibrovat.

 

6. Ukončení horního okraje bazénum3109

Bazén STANDARD je ukončen okrajovou lemovací trubkou. Vodorovné lemování je ukončeno 100 mm od horního okraje a tím je umožněno položení jakékoliv dlažby do úrovně pod spodní hranu trubky.

 

Pro ukončení horního okraje bazénu typu EXCLUSIVE se u venkovních bazénů používá speciální okrajové dlažby vyrobené z různých materiálů. Nejvhodnější okrajová dlažba je taková, která je opatřena drážkou pro zasunutí stěny bazénu nebo ve tvaru písmene L, která dokonale zakryje dilatační spáru mezi betonem a plastem. Plošná dlažba kolem venkovního bazénu se spáduje směrem od bazénu. U vnitřních bazénů je nutné použít speciální okrajovou dlaždici nebo schodovku a dále pak keramickou protiskluzovou dlažbu vyspádovanou směrem do bazénu. Výrobce materiálu nedoporučuje ukončení horního okraje bazénu pomocí plastového lemu z důvodu možných deformací a praskání materiálu.

 

7. Usazení bazénu

Bazény vozíme na místo montáže autem s hydraulickou rukou, proto je usazení do jámy jednoduché a bezpečné. V případě, že k místu montáže není vhodný přístup, je potřeba k usazení bazénu zajistit dostatečné množství osob, aby nedošlo špatnou manipulací k jeho poškození. Plastové bazény je nutno přenášet "naplocho" tak, aby nedošlo k překroucení nebo prohnutí. 

usazeni c032m2639pl126IMG 2769aIMG 9180

 

 

 

 

Přejít na Zvýhodněné bazénové sety

Practic - nejprodávanější typ zastřešení bazénu

Practic - nejprodávanější typ zastřešení bazénu

13. 1. 2021

Nové zastřešení PRACTIC umístěné na starší bazén - Dolní Studénky. I vám takové dodáme, stačí nás ko...

DREAM  - SPLNĚNÝ SEN

DREAM - SPLNĚNÝ SEN

18. 10. 2018

Realizace nízkého zastřešení DREAM..konstrukce se zalomenými profily, svislými stěnami a mírným oblo...

Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu

20. 4. 2017

Výhody zastřešení stručně a jasně na jednom místě Koupací sezóna se Vám prodlouží o několik měs...

Vyberte si svou saunu na míru

Vyberte si svou saunu na míru

7. 2. 2017

Saunu od nás můžete mít jakoukoliv..vyberte si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat..infra kabi...

Kontaktní informace

M: +420 736 678 574
T: +420 583 550 346

E: info@hapamax.cz

W: hapamax.cz

E: hamapax.cz/eshop

A: Hrabišín 251, 788 04 okr. Šumperk
P: Žerotínova 2838/64, 787 01 Šumperk

Kontaktní formulář